Európa liga selejtező, 2024. augusztus 8.

Részletes elemzés a Trabzonspor és Rapid Vienna mérkőzéséről

Statisztikai és szakértői elemzés

Trabzonspor formája és statisztikái

Trabzonspor hat egymást követő győzelmet könyvelhetett el minden versenysorozatban, beleértve két győzelmet az Európa Ligában is. Legutóbbi mérkőzésükön 1-0-ra győztek a Ruzomberok ellen. Hazai pályán erős formát mutatnak, és a védelem is megbízható, hiszen az elmúlt két Európa Liga mérkőzésen egyetlen gólt sem kaptak. A csapat a török Szuper Ligában harmadik helyen végzett a múlt szezonban, és jelenleg jó esélyekkel indulnak az Európa Liga főtáblájára való kijutásra.

Rapid Vienna formája és statisztikái

Rapid Vienna szintén erős formát mutat, hiszen a szezon kezdete óta minden versenysorozatban négy mérkőzést nyertek meg. Az Európa Liga második selejtezőkörében 8-2-es összesítéssel múlták felül a Wisla Krakow csapatát. A csapat eddigi teljesítménye alapján a támadósor hatékony, hiszen 11 gólt szereztek és mindössze két gólt kaptak négy mérkőzés alatt.

Elemzés és kockázatértékelés

A statisztikai elemzések alapján a Trabzonspor győzelmének valószínűsége 51,21%, míg a Rapid Vienna győzelmének valószínűsége 25,57%, és a döntetlen valószínűsége 23,2%. A legvalószínűbb eredmény a Trabzonspor 2-1-es győzelme (9,67%).

Csapathírek és várható felállások

A Trabzonspor csapatából hiányozni fog Maxi Gomez, Umut Bozok, Taxiarchis Fountas és Huseyin Turkmen. Új igazolásuk, Stefan Savic, bemutatkozhat a középső védő posztján, míg Pedro Malheiro, John Lundstram, Ozan Tufan, Cihan Canak és Denis Dragus mind kezdők lehetnek.

A Rapid Vienna csapatából több kulcsjátékos, köztük Thierry Gale, Ismail Seydi, Ferdy Druijf és Bernhard Zimmermann, térdsérülés miatt hiányzik. Dion Beljo, aki eddig három gólt szerzett négy mérkőzésen, valószínűleg kezdő lesz, míg Guido Burgstaller, aki három gólt szerzett a Wisla Krakow ellen, szintén a támadósorban kap helyet.

Érdekes tények
  • A Trabzonspor hazai pályán erős, különösen az Európa Liga selejtezők során.
  • Rapid Vienna támadósora hatékony, és az eddigi szezon során több gólt szereztek, mint kaptak.
  • A Trabzonspor edzője, Abdullah Avci, a támadások hatékonyságának növelésére összpontosít.
  • Rapid Vienna edzője, Robert Klauss, elismeri a csapat jó formáját, de óvatosan kezeli a túlzott dicséretet.

Fogadási tippek és kockázatértékelés

Alacsony kockázatú tippek
  1. Mindkét csapat gólt szerez (BTTS) (58.22% valószínűség, 1.64x, negyed-Kelly: negatív) – A statisztikai adatok alapján mindkét csapat gólszerzési esélye magas (58,22%). A Rapid Vienna támadósora hatékony, míg a Trabzonspor hazai pályán erős. Ez a tipp alacsony kockázatúnak tekinthető.
Közepes kockázatú tippek
  1. Több mint 2,5 gól a mérkőzésen (57.47% valószínűség, 1.68x, negyed-Kelly: negatív) – Az adatok alapján 57,47% valószínűsége van annak, hogy több mint 2,5 gól születik a mérkőzésen. Mindkét csapat támadósora eredményes, ezért ez a tipp közepes kockázatú.
  2. Trabzonspor győzelem (51.21% valószínűség, 1.93x, negyed-Kelly: negatív) – A Trabzonspor győzelmének valószínűsége 51,21%, és hazai pályán erős formát mutatnak. Bár a Rapid Vienna jó formában van, a Trabzonspor hazai előnye és statisztikai fölénye miatt ez a tipp közepes kockázatúnak tekinthető.
Magas kockázatú tippek, kizárólag ínyenceknek
  1. Trabzonspor 2-1 győzelme (9.67% valószínűség, 7.75x, negyed-Kelly: negatív): A legvalószínűbb eredmény az elemzések szerint. Ez a tipp pontos eredményt igényel, ami növeli a kockázatot, de az adatok és a formák alapján reális (Közepes kockázat).
Összefoglaló

A statisztikai adatok és a szakértői elemzések alapján a Trabzonspor a mérkőzés esélyese, de a Rapid Vienna erős kezdése miatt nem szabad alábecsülni őket. A legbiztonságosabb fogadási tippek közé tartozik a mindkét csapat gólt szerez (alacsony kockázat), több mint 2,5 gól a mérkőzésen (közepes kockázat), és a Trabzonspor győzelme (közepes kockázat). Ezek a tippek a statisztikai adatokra és a jelenlegi formákra alapozva megbízhatóak lehetnek egy fogadó szemszögéből.