Bajnokok ligája selejtező, 2024. augusztus 6.

• Utolsó mérkőzés: Lille 3-1 Celta Vigo (barátságos mérkőzés)

Fenerbahce

• Legutóbbi eredmények: DLWWWW
  • Bajnokok Ligája formája: WW
  • Utolsó mérkőzés: Fenerbahce 2-1 Lugano (Bajnokok Ligája selejtező)

Az elemzés alapján Fenerbahce győzelmének valószínűsége 40.24%, Lille győzelme 34.64%, míg a döntetlen 25.1%. A legvalószínűbb eredmény egy Fenerbahce 0-1 győzelem 8.77%-kal, majd a 1-2 (8.71%) és a 0-2 (6.46%) követi. A Lille győzelmének legvalószínűbb eredménye az 1-0 (8.03%), míg a döntetlen legvalószínűbb eredménye az 1-1 (11.82%).

Szakértői vélemény

Az elemzés szerint Fenerbahce lehet az erősebb csapat a mérkőzésen, főleg a korai szakaszban, mivel Lille még nem játszott tétmérkőzést az idényben. Fenerbahce azonban már túl van egy Bajnokok Ligája selejtezőn, ahol 6-4-es összesítéssel győzte le a Luganót. Ez azt mutatja, hogy a török csapat már versenyben van és jó formában érkezik a mérkőzésre.

Csapatok és játékosok

Lille

• Valószínű kezdő: Chevalier; Meunier, Diakite, Alexsandro, Gudmundsson; Santos, Gomes, Cabella, Andre, Haraldsson; David
  • Kulcsjátékosok: Jonathan David (csatár), Meunier (védő)

Fenerbahce

• Valószínű kezdő: Livakovic; Osayi-Samuel, Djiku, Soyuncu, Oosterwolde; Fred, Krunic; Tadic, Szymanski, Kadioglu; Dzeko
  • Kulcsjátékosok: Edin Dzeko (csatár), Dusan Tadic (támadó középpályás), Fred (középpályás)

Fenerbahce új igazolásai, mint Allan Saint-Maximin és Caglar Soyuncu, jelentősen erősítik a csapatot, különösen védekezésben és támadásban. Edin Dzeko már négy gólt szerzett a két Bajnokok Ligája selejtező mérkőzésen, így ő különösen veszélyes lehet Lille védelmére.

Érdekes tények és motivációk

• Fenerbahce célja, hogy bejusson a Bajnokok Ligája csoportkörébe és visszaszerezze a török bajnoki címet a Galatasaray-tól.
  • Lille számára az új vezetőedző, Bruno Genesio irányításával való szereplés fontos a szezon kezdetén.

Javaslatok

Alacsony kockázatú fogadások:

1. Mindkét csapat szerez gólt (BTTS – Both Teams to Score): Szorzó: 1.83x, 57.05% valószínűség, 1.32% negyed-Kelly kritérium.
    • Alacsony kockázat: Mindkét csapat támadóereje és a mérkőzés tétje miatt valószínű, hogy mindkét fél betalál.
  2. Fenerbahce győzelem vagy döntetlen (Double Chance – Fenerbahce win or draw): Szorzó: 1.72x, 65.34% valószínűség, 4.3% negyed-Kelly kritérium.
    • Alacsony kockázat: Fenerbahce erős formában van, és már versenyben van a szezonban, míg Lille még nem játszott tétmérkőzést.

Közepes kockázatú fogadások:

1. Gólok száma több mint 1.5 (Alacsony kockázat, 1.33x) több mint 2.5 (Over 2.5 goals): Szorzó: 2.04x, 53.55% valószínűség, 2.25% negyed-Kelly kritérium.
    • Közepes kockázat: Mindkét csapat támadóereje és a mérkőzés tétje miatt valószínű, hogy több mint 2.5 gól születik.

Összegzés

Fenerbahce erősebb formája és Lille versenyhiánya miatt érdemes alacsony kockázatú fogadásokat tenni arra, hogy mindkét csapat szerez gólt, valamint hogy Fenerbahce nem veszít (győzelem vagy döntetlen). Közepes kockázatú fogadások esetében érdemes figyelembe venni Fenerbahce győzelmét, a gólok számát és Edin Dzeko gólszerzését. Ezek a tippek statisztikailag és a szakértői elemzések alapján is megalapozottak, figyelembe véve mindkét csapat motivációját és játékosait.