Auxerre – Brest

FRANCIJA: Ligue 1 – 6. krog – 27. september 2024

Na podlagi temeljite analize statistike in ocen strokovnjakov za tekmo Ligue 1 med Auxerre in Brest izpostavljamo naslednje ključne dejavnike:

Trenutna forma in uspešnost

Auxerre se v zadnjem času sooča s težavami, saj je zmagal le v eni od zadnjih petih tekem in utrpel tri poraze, kar kaže na to, da niso v najboljši formi. Poleg tega so v 5 tekmah prejeli 12 golov, kar nakazuje, da je njihova obramba ranljiva, še posebej proti ekipam z močnim napadom.

Po drugi strani je Brest nekoliko bolj stabilen, saj je v 5 tekmah dosegel 2 zmagi in 3 poraze. Še posebej omembe vredno je, da so zmage dosegli z relativno nizkim xG, kar kaže na to, da sta njihova obramba in protinapadi učinkovita, vendar njihovi napadi niso vedno zgrajeni na trdnih temeljih.

Učinkovitost napada in obrambe

xG Auxerre v tej sezoni znaša 5,3, kar je skladno z njihovimi 5 doseženimi goli, kar pomeni, da je njihova napadalna učinkovitost ustrezna. Vendar pa je njihova obrambna uspešnost šibka, saj je xG nasprotnikov 10,3 in so prejeli 12 golov.

V primeru Bresta je njihov xG 6,7, kar je relativno višje od števila doseženih golov (8 golov), kar pomeni, da včasih zapravijo obetavne priložnosti. Hkrati se Brestova obramba sooča s podobnimi težavami, saj je xG nasprotnikov 11, prejeli pa so 10 golov. Ta uspešnost je nekoliko boljša od pričakovane, zlasti zaradi močnih obramb vratarja Bizot.

Ključni igralci in formacije

Pri Auxerreju ključni igralci, kot sta Rayan Raveloson in Gaëtan Perrin, igrajo pomembno vlogo v napadih in organizaciji sredine igrišča. Perrin je še posebej ustvarjalen, saj ustvarja številne priložnosti za zadetke (SCA: 3,91/90 minut), medtem ko lahko Raveloson premika ekipo naprej tudi z obrambne sredine.

Pri Brestu sta ključna Romain Del Castillo in Ludovic Ajorque. Del Castillo je še posebej učinkovit pri pripravi napadov (SCA: 4,71/90 minut), Ajorque pa izvaja visok pritisk na nasprotnikovo obrambo in učinkovito izkorišča priložnosti, ki jih dobi.

Motivacija in psihično stanje

Glede na analizo strokovnjakov so lahko igralci Auxerreja frustrirani po nizu porazov, kar bi lahko vplivalo na njihovo igro. Brest pa je po zadnji zmagi z 2:0 proti Toulouseju bolj navdušen, kar lahko poveča moralo ekipe.

Nasvet za stavo z nizkim tveganjem:

1. Zmaga ali neodločen izid Bresta + Manj kot 3,5 gola (Nizko tveganje) – Brest je v boljši formi in se pričakuje, da bo proti Auxerreju, ki ima težave, iztržil vsaj neodločen izid, zlasti glede na ranljivost obrambe Auxerreja. Obe ekipi imata zmerno napadalno učinkovitost, vendar se bolj osredotočata na obrambo, zato ni verjetno, da bo padlo veliko golov.

Kvota: 2,02 – Safe Kelly: 2%

Povzetek:

V tekmi med Auxerrejem in Brestom statistike nakazujejo prednost Bresta, zlasti zaradi njihove obrambne trdnosti in forme vratarja. Za stave z nizkim tveganjem se zdi napoved manjše število zadetkov in morebitna tekma brez prejetih zadetkov za Brest najvarnejša izbira.