Grenada – Kostarika

09/06/2024, kvalifikacije za svetovno prvenstvo

Analiza tekme

Pri podrobni analizi današnje tekme med Grenado in Kostariko je treba upoštevati tako statistične podatke kot mnenja strokovnjakov.

Grenada Statistična dejstva

Zadnja tekma Grenade s Trinidadom in Tobagom se je končala z remijem 2:2. Na splošno je ekipa v zadnjem času v slabi formi, saj je izgubila štiri od zadnjih petih tekem in eno remizirala. Glavni statistični podatki ekipe so naslednji:

• Myles Hippolyte je najboljši igralec ekipe, saj je na prejšnji tekmi dosegel dva gola.
  • Lucas Akins, Omar Beckles, Jason Belfon in drugi igralci so proti Trinidadu odigrali celotno tekmo, vendar se niso posebej izkazali.
  • Obramba, ki sta jo vodila Omar Beckles in Josh Gabriel, je prejela le en rumeni karton, kar kaže, da v obrambi niso preveč agresivni.

Kostarika Statistični podatki

Kostarika je na prejšnji tekmi premagala Saint Kitts in Nevis s 4:0 in je v dobri formi. Ekipa je statistično dobro zastopana:

• Orlando Galo in Andy Rojas sta zadela na prejšnji tekmi.
  • VratarPatrickSequeira je dobro branil in ni prejel gola.
  • V ekipi je več izkušenih igralcev, kot sta Francisco Calvo in Joel Campbell, ki bi lahko bila pomembna igralca.

Strokovna analiza

Strokovnjaki so poudarili, da se Grenada po dolgem nizu porazov dobro znajde, vendar še vedno nima zmagovalne miselnosti. Po drugi strani je Kostarika v solidni formi in je na prejšnjih tekmah pokazala močno igro v napadu.

Moji nasveti za nizko in srednje tveganje

Nasveti z nizkim tveganjem:

1. Zmaga Kostarike (nizko tveganje)
  • Kostarika ima trdno obrambo in je na zadnjih tekmah pokazala močno igro v napadu. Glede na slabo formo Grenade in šibkost njene obrambe se zdi zmaga Kostarike verjetna.
  1. Več kot 2,5 gola (nizko tveganje)
  • Glede na prejšnje tekme je Kostarika dosegla več golov, Grenada pa je uspela zadeti proti Trinidadu. Na podlagi tega je realistična stava več kot 2,5 gola.

Nasveti s srednjim tveganjem:

1. Myles Hippolyte (srednje tveganje)
  • Hippolyte je na prejšnji tekmi dosegel dva gola in bo verjetno ostal eden glavnih napadalcev ekipe.
  1. Kostarika bo dosegla zadetek v obeh polčasih (srednje tveganje)
  • Glede na moč kostariškega napada in šibkost grenadinske obrambe je verjetno, da bosta ekipi dosegli zadetek v obeh polčasih.

Več zanimivih opažanj

• Kostariški trener Gustavo Alfaro je sestavil dobro organizirano ekipo, ki lahko zmaga na tekmi, če doseže prvi gol.
  • Novi trener Grenade Shalrie Joseph je prinesel izboljšave, vendar je ekipa še vedno nestabilna in nima zmagovalne miselnosti.
  • Rezultati Kostarike v zadnjem času, zlasti v kvalifikacijah, so impresivni, saj je le enkrat izgubila in večkrat zmagala, ko je dosegla prvi gol.

Povzetek

Na podlagi statističnih podatkov in strokovnih analiz je Kostarika favorit za zmago proti Grenadi. Nizko tvegane napovedi vključujejo zmago Kostarike in več kot 2,5 gola. Izbira s srednjim tveganjem vključuje zadetek Mylesa Hippolyta in zadetek Kostarike v obeh polčasih. Na podlagi statističnih podatkov o napadu in obrambi Kostarike ter slabe forme in obrambe Grenade se ti nasveti zdijo verjetni.